Ses işitme cihazları ortamdaki sesleri yükseltmek, fırtına gibi uğultulu sesleri bastırmak ya da belli sesleri kısıp belli sesleri yükseltmek gibi fonksiyonel işlevlere sahip olan cihazlardır.

Ses işitme cihazları ses işitme konusunda sorun yaşayan insanlara yardımcı olmak ve etkili bir tedavi sağlamak amacıyla üretilmektedir. Zamanla daha etkili ve işlevsel modeller geliştirilmiştir.

Ses İşitme Cihazları Fiyatları

Piyasada çok farklı tip ve modellerde işitme cihazı modelleri bulunmaktadır. Kulak içi işitme cihazı, kulak arkası işitme cihazı gibi. Bu modeller şeffaf (saydam) olacak şekilde farklı ebatlarda üretilebilmektedir. Ayrıca teknik özellikler, mobil uygulama desteği gibi kriterler de cihazlar arasında farklılık gösterebilmektedir. İşitme cihazı fiyatları tüm bu kriterlerden etkilenmektedir.

Daha iyi bir hayat kalitesi işin duyma cihazı kullanımı giderek artmaktadır. Kulak işitme merkezi kısmında bir sorun meydana gelmesi halinde, duyma yeteneği kısmen veya tamamen kaybedilebilir. Böyle durumlarda cihazlardan faydalanmak iyi bir seçimdir. Hangi özelliklerdeki cihazın size daha çok hitap ettiğini hekiminiz veya odyoloğunuz belirleyecektir.

Tıbbi uzmanlar tarafından belirlenip tarafınıza sunulan özelliklerdeki cihazı, birden fazla üretici geliştiriyor olabilir. Üstelik bu özellikleri karşılayan bazı cihazların çeşitli ek özellikleri de bulunabilir. Teknik destek, parça bakım desteği gibi konular da önemlidir. Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ticaret Bakanlığının ilgili yönergelerine göre, işitme cihazlarının kullanım ömrü 5 yıl kadardır. Bu yüzden firmalar, en az bu süre boyunca parça desteği sağlamak zorundadır.

Yine de iyi bir kullanım ile pek çok işitme cihazı 10 yılın üzerinde bir kullanım sunabilmektedir. Bahsedilen ölçütlerden etkilenen cihaz fiyatlarında güncel döviz kuru da etkili olabilmektedir. Bu yüzden en doğru ve net fiyatı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ses İşitme Cihazları

Ses İşitme Cihazları Ankara

Ses işitme cihazları adres veya ses işitme aletleri iletişim gibi konular, potansiyel kullanıcıların veya ilgililerin haklarında sıkça araştırma yaptığı hususlardandır. Ankara içinde satış yapan ve aynı zamanda da bir uygulama merkezi olarak hizmet veren birkaç farklı işletme vardır. Bunlardan biri de merkez ilçe Çankaya’nın Kızılay semtinde hizmet veren Uzman Ses Ses İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi’dir.

Merkezimizde kalitesi ve üstün yetenekleri ile öne çıkan Widex marka işitme cihazlarının pek çok modeli bulunmaktadır. Bu cihazlar, işitme kayıplarının yanı sıra kulak çınlaması (tinnitus) gibi problemlerin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Uzman Ses, sadece bir satış değil aynı zamanda da uygulama merkezidir. Uzman ekibiyle sizlere işitme cihazlarının testlerini de gerçekleştirmekte ve en doğru ürünü hatasız olarak sunmaya gayret etmektedir. Sorularınız için bizime iletişime geçebilir ya da Kızılay’daki merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.