İşitme Cihazı Fiyatı

İşitme cihazı fiyatı cihaz üreticisi firmanın fiyat politikalarından, güncel döviz kurundan, cihazın teknik özelliklerinden ve uygulama desteği gibi faktörlerden etkilenebilmektedir.

İşitme cihazı fiyatı 2022 bilgisi için web sayfamızdaki iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz. Böylece net ve güncel verilere ulaşmanız mümkün olacaktır.

Widex İşitme Cihazı Fiyatı

İşitme cihazı fiyatı ne kadar? Ya da “İşitme cihazları ücretsiz mi?” Şeklindeki soruların cevapları, hastalar ve yakınları tarafından sıkça araştırılmaktadır. Halk arasında kulak cihazı olarak da bilinen işitme cihazı, ülkemizde belli koşullar altında, SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından karşılanmaktadır.

Sosyal güvenceniz ve sağlık kuruluşundan alacağınız rapor sayesinde bu imkândan faydalanabilirsiniz. Kurumun ödediği miktar ve aylıktan kesinti gibi şartları aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

SGK’nin Karşıladığı Miktar (TL) Maaştan Kesilen Miktar (TL)
 

Yetişkinler

Çalışan 1.211,20 0,00
Emekli 1.514,00 151,40
 

13-18 Yaş Arası

Çalışan 1.816,80 0,00
Emekli 2.271,00 227,00
 

5-12 Yaş Arası

Çalışan 1.937,92 0,00
Emekli 2.422,40 242,24
 

0-4 Yaş Arası

Çalışan 2.180,16 0,00
Emekli 2.725,20 272,52

 

Widex, Danimarka kökenli bir işitme cihazları üreticisidir. Uzman Ses İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi ise bu cihazların yetkili satıcısı ve dağıtıcısıdır. Widex ürün ailesi:

  • Widex Evoke
  • Widex Beyond
  • Widex Unique
  • Widex Dream
  • Widex Moment
  • Widex Menu

Ürün gruplarından oluşmaktadır.

Kulak İçi İşitme Cihazı Fiyatı

İşitme cihazları, doğuştan gelen veya sonradan oluşan pek duyma kaybının tedavisinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca tinnitus olarak da bilinen kulak çınlaması probleminde de faydalı olduğu gözlenmiştir.

 

Kulak, temelde üç bölümde incelenen işitme organımızdır. Bunlar dış kulak, orta kulak ve iç kulak olarak sıralanabilir. Koklear implant gibi farklı yöntemler haricinde, işitme cihazları dış kulak üzerine yerleştirilmektedir. İşitme cihazları kulakta yerleştirildiği yere göre üç farklı tipte incelenebilir.

  • Kulak arkası işitme cihazları
  • Kulak içi işitme cihazları
  • Kulak içi görünmez cihazlar

Kulak içi görünmez cihaz modelleri her hastaya ve vakaya uygun değildir. Dolayısıyla bir uzman yardımıyla doğru cihazı seçmeniz mümkün olacaktır. İşitme cihazları genellikle ortamdaki sesleri yükselterek, netleştirerek ve kalitesini arttırarak çalışmaktadır. Ayrıca rüzgâr, müzik gibi sesleri de maskeleyerek kişinin asıl duymak istediği sese odaklanmasını sağlayabilmektedir.

“Widex marka işitme cihazı fiyatları ne kadar?” Benzeri sorularınızın cevapları için bizimle iletişime geçebilir ya da doğrudan merkezimize gelerek bizden bilgi alabilirsiniz.