İşitme cihazı pili cihazın uzun bir süre boyunca çalışmasını sağlayabilen güç kaynağıdır. Genellikle çinko-hava bileşenli piller kullanılmaktadır. Böylece depolanan elektrik enerjisi işitme cihazına aktarılmakta ve cihaz işlevini yerine getirebilmektedir.

İşitme cihazı pili ömrü ne kadar? Cihaz tiplerine göre değişebilen farklı boyut seçenekleri mevcuttur. Genellikle daha büyük bir pil, daha yüksek bir enerji depolama kapasitesi ile ilişkilendirilmektedir. Pillerin ömrü, özellikle de uzun süreli kullanımlarda bir miktar azalabilir. Tam şarj olan piller, işitme cihazını 1-2 hafta kadar çalıştırmaya yetmektedir.

İşitme Cihazı Pili

İşitme Cihazı Pili Fiyatları

İşitme cihazları; duyma kaybı yaşayan veya kulak çınlaması probleminden yakınan hastalar için önemli bir tedavi seçeneğidir. Cihazlar sesi yükselterek, netleştirerek ve etraftaki istenmeyen sesleri maskeleyerek çalışmaktadır. Duyma cihazları, her yaştan insanlar için uygun ve etkili bir çözüm sunar.

İşitme cihazı satın alırken dikkat etmeniz gereken kriterler; cihazın teknik özellikleri, cihaz tipi ve mobil uygulama desteği olarak sıralanabilir. Tercih edilen cihaz, Uzman Ses gibi bir satış ve uygulama merkezinden temin edilebilir. Merkezimizdeki ses uzmanları, cihazın kullanımıyla, pil ömrüyle veya uyumlu pillerin özellikleriyle alakalı detaylı bilgiler vermektedir.

Bir işitme cihazında hangi piller tercih edilebilir? Boyut ve kapasiteye göre özellikleri değişen pil çeşitleri mevcuttur. Cihazda yer alan piller, cihaz tipiyle doğru orantılıdır. Örneğin kulak arkası bir işitme cihazında kullanılan pil daha büyük olabilir. Kulak cihazı pili fiyatları hakkında güncel bilgiler almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İşitme Cihazı Pili Kaç Gün Gider?

Kulak cihazı pili ömrü ne kadar? İşitme cihazlarında yer alan piller, cihazın günlük hayatta ne kadar kullanılacağı ve pilin kapasitesi ile doğru orantılıdır. Ortalama 8 saatlik bir uyku süresini hariç bıraktığımızda, işitme cihazları günde 16 saat kadar kullanılmaktadır. Buradan hareketle, tam şarjdan sonra pillerin ömrünün 5 ila 14 gün arasında olduğu söylenebilir.

Kulak cihazı pili kaç Volt’tur? Pil, genel olarak 1.45 V değerinde çalışmaktadır. Piller işitme cihazının temel güç kaynaklarıdır. Cihazın ihtiyacı olan gücü, basitçe elektrik enerjisini depolayarak sağlamaktadır. Farklı işitme cihazı modelleri olduğundan, farklı pil modelleri mevcuttur. İşitme cihazı pili nasıl takılır?

Cihazınıza uygun yeni bir pil satın aldığınızda, cihazın pil yuvasındaki bataryayı çıkararak basitçe yenisini takabilirsiniz. Değişim esnasında cihaz kapalı olmalıdır. Pilin + kutbunun, yuvadaki + kısma gelecek şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Günlük kullanım ömrü azalan veya düşük performansta çalışan piller yenileri ile değiştirilmelidir.

İşitme Cihazı Pili

Kulak Cihazı Pili Kaç Numara?

İşitmeyi sağlayan bir cihaz içerisinde, çalışması için gereken enerjiyi aldığı bir pil mevcuttur. Kulak cihazı pilinin boyutları genel olarak dört çeşittir. Bu piller ve özelliklerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

10 Numaralı Pil Genişlik 5.8 mm
Yükseklik 3.6 mm

312 Numaralı Pil
Genişlik 7.9 mm
Yükseklik 3.6 mm

675 Numaralı Pil
Genişlik 11.6 mm
Yükseklik 5.4 mm

13 Numaralı Pil
Genişlik 7.9 mm
Yükseklik 5.4 mm
İşitme Cihazı Pili

En iyi duyma cihazı pili hangisi? En iyi pil; uzun kullanım ömrüyle öne çıkan ve cihazınızın pil yuvası ile uyumlu olan pildir. Satın alım sırasında, boyut haricinde dikkat edilmesi gereken bir nokta da pilin diğer teknik özellikleridir. Örneğin tek kullanımlık piller tekrar şarj edilemezken birçok pil yeniden şarj edilebilir niteliktedir.

Kulak Cihazı Pili Nereden Alınır?

İşitme cihazı pilleri, oldukça ekonomik fiyatlarla pek çok mecradan ulaşılabilir durumdadır. Birçok elektronik market, çevrimiçi alışveriş sitesi ve işitme cihazı merkezi pillerin temin edilebileceği noktalar arasındadır.

İşitme cihazı tek kullanımlık pillerle çalışır mı? Evet, daha öne de belirttiğimiz üzere bu cihazlar için geliştirilen tek kullanımlık ürünler de mevcuttur. Şarj edilebilir pillerden farklı olarak bir kez takıldıktan sonra, kullanım ömrü boyunca çalışır ve bir daha şarj olmaz. Çok kullanımlı piller ise genellikle iki saat içinde tam kapasitede şarj olur. Cihazınız için uygun olan özellikteki pili seçtikten sonra kolayca sipariş oluşturabilirsiniz.

Uzman Ses, yenilikçi teknolojisi ve üstün ses kalitesiyle öne çıkan Widex işitme cihazlarını bulabileceğiniz bir merkezdir. Aynı zamanda cihazınızdan tam verim almanızı sağlayabilecek aksesuarlar ve yedek ekipmanlar da mevcuttur. Merkezimizde çeşitli odyolojik tetkikler gerçekleştirilmekte, değerli ziyaretçilerimizin tüm soruları cevaplanmaktadır.