En İyi İşitme Cihazı

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. En İyi İşitme Cihazı

En iyi işitme cihazı üstün teknolojilerle donatılmış ve mobil uygulama desteği gibi kolaylaştırıcı özelliklere sahip cihazları tanımlamak amacıyla kullanılabilir. En iyi cihazları, uzman kadrosuyla öne çıkan bir işitme cihazları satış ve uygulama merkezinden temin edebilirsiniz. Böylece satış sonrası destek ve garanti gibi konularda içiniz rahat olur.

En iyi işitme cihazı hangisi? Uzman Ses İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi olarak, dünyanın önde gelen firması Widex ile çalışıyoruz. Widex cihazları hem kulak arkası hem de kulak içi işitme cihazı seçeneklerine sahiptir. Farklı kategorilerdeki kullanıcılara hitap etmek amacıyla pek çok model bulunmaktadır. Örneğin bu modellerden bazıları sesi netleştirmeye daha fazla önem verirken bazı modeller de sesin yükseltilmesine odaklanabilir.

En İyi İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazı fiyatları bazı kriterlere göre farklılık gösterebilmektedir. Bir sosyal güvenceniz olması halinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) cihaz fiyatlarını belli oranlarda karşılamaktadır. 2022 yılı için güncel oranlara aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.


Sgk'nin karşıladığı miktar (TL)Maaştan kesilen miktar (TL)

Yetişkinler
Çalışan

Emekli
1.211,20

1.514,00
0,00

151,40

13-18 yaş arası
Çalışan

Emekli
1.816,80

2.271,00
0,00

227,00
5-12 Yaş ArasıÇalışan

Emekli
1.937,92

2.422,40
0,00

242,24
0-4 Yaş ArasıÇalışan

Emekli
2.180,16

2.725,20
0,00

272,52

SGK ve ilgili bakanlıkların protokolleri doğrultusunda, işitme cihazlarının önerilen kullanım ömrü 5 yıldır. Ancak titiz bir kullanım sonucunda bu ömür 10 yılın üzerine dahi çıkabilmektedir. Genel olarak değerlendirildiğinde cihazların oldukça uzun bir kullanım ömrü olduğu göze çarpmaktadır. Son teknolojilere sahip bir Widex modeli ile yıllar boyu kaliteden ödün vermezsiniz.

Satışı yapılan pek çok işitme cihazı, altın standart olarak 2 yıllık garantiye sahiptir. Ayrıca ilgili bakanlığın kullanım ömrü verisi doğrultusunda, yedek parça ve teknik destek hizmeti en az 5 yıl boyunca devam etmektedir.

En İyi İşitme Cihazı Markası

İşitme cihazları temel olarak işitme kaybı tedavisinde kullanılır. Ancak tinnitus olarak bilinen kulak çınlamasına da son derece iyi gelmektedir. İşitme kayıpları doğuştan gelebileceği gibi sonradan da oluşabilmektedir. Pek çok işitme kaybı tedavi edilebilmektedir.

Eğer kendinizde veya çocuğunuzda bir işitme kaybı ya da kulak çınlaması varsa bunun derecesini ve sebebini belirleyebilmek, etkili bir tedavinin ilk adımıdır. Bu amaçla bir Kulak Burun Boğaz (KBB) hekiminden randevu alabilirsiniz. Yapılacak tetkikler sonucunda işitme duyunuzu etkileyebilecek bir sorun tespit edilirse işitme uzmanına yönlendirilirsiniz. Bu uzmanlar odyolog olarak bilinmektedir.

Odyologlar çoğunlukla odyometristler ile çalışır. Ses/işitme uzmanları, hastadaki işitme kaybının derecesini anlamak amacıyla işitme testi yapar ve hekim notlarını dikkate alır. Duyma kaybının türü veya derecesine göre bir tedavi planlanır. İşitme cihazı da belli kriterler dikkate alınarak önerilir. Bu aşamadan sonra hasta bir işitme cihazı satış ve uygulama merkezine yönlendirilir. Hastanedeki işlemleriniz tamamlandıktan sonra merkezimizi ziyaret ederek, uzmanlarımızdan gerekli bilgileri ve yönlendirmeleri alabilirsiniz.

Tinnitus Nedir?

En İyi İşitme Cihazı Yorumları

Oticon işitme cihazı ve Phonak işitme cihazı fiyatları 2022 yılında da sıklıkla araştırılan konular arasında yer almaktadır. Widex veya Signia gibi cihazların fiyatları belli ölçütlere göre farklılık gösterir. Bunların bir kısmı aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Cihazın çalışma prensibi,
  • Cihaz türü,
  • Cihazın teknik özellikleri ve mobil uygulama desteği gibi ek özellikleri.

En iyi işitme cihazı markası nedir ya da dünyanın en iyi işitme cihazı hangisi? Bu alanda öne çıkan birden fazla üretici vardır. Üretilen modeller, farklı özellikler ve tasarımlarla karakterizedir. Cihaz modellerinden bazıları, uzun zamandır bilinmekte ve olumlu kullanıcı geri bildirimleriyle ön plana çıkmaktadır.

Peki hangi marka işitme cihazı almalıyım? Merkezimiz dünyanın en iyilerinden Widex ile çalışmaktadır. Cihazlarımız zengin bir model çeşitliliğine sahiptir. Merkezimizin uzmanları, istemeniz halinde size veya yakınlarınıza en uygun cihaz modelini önerecek ve ihtiyaç duyabileceğiniz tüm kullanım tavsiyelerini sunacaktır.

Şarj edilebilir cihazlar veya tek kulak işitme cihazı fiyatları gibi konular hakkında daha çok bilgi almak için merkezimizi ziyaret edebilir veya iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

En İyi İşitme Cihazı

İşitme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hekiminizin yönlendirmesi ve odyoloğunuzun onayı ile artık bir işitme cihazı sahibi olmak üzere ilk adımı atabilirsiniz. Cihaz seçimi konusunda; dünya çapında tercih edilen, birden çok çalışma prensibine sahip türü bulunan markaların seçilmesi önerilmektedir. Ayrıca mobil uygulama destekleri ve cihazın tipi de önemli konular arasındadır.

Örnek vermek gerekirse bazı ağır vakalarda kulak içi işitme cihazları uygun değildir. Bu tür hastaların kulak arkası cihazları kullanması önerilmektedir. Cihazlar hakkında internet ortamında da çok sayıda yoruma ulaşmak mümkün olacaktır.

İşitme uzmanlarının çalıştığı Uzman Ses Satış ve Uygulama Merkezi’miz hem satış esnasında hem de satış sonrasında gereken desteği sunmaktadır. Satın alım sonrasında bile aklınızdaki soruları iletmek amacıyla bizi arayabilirsiniz.