İşitme Cihazı Markaları

İşitme cihazı markaları pek çok model çeşitliliğine sahiptir. Bu modeller, farklı tiplerde işitme cihazı seçeneklerini içermektedir. Cihazlar, işitme kaybı ve kulak çınlaması (tinnitus) gibi problemleri gidererek hayat kalitesini ciddi ölçüde yükseltmektedir.

İşitme cihazı markaları nelerdir? Bu alanda dünya çapında birçok marka yer almaktadır. Genellikle Avrupa kökenli markalar, kaliteleriyle ve çok sayıda kullanıcıya ulaşmasıyla öne çıkmaktadır. Widex ve Siemens bunlara örnek olarak gösterilebilir.

En İyi İşitme Cihazı Markaları

Duyma sorunları sonradan oluşabileceği gibi doğuştan da gelebilir. İşitme cihazları ses düzeylerini yükselterek, rüzgâr ya da fırtına gibi sesleri baskılayarak veya genel olarak sesi netleştirerek çalışmaktadır. Ayrıca uzun yıllar boyunca güvenle kullanılmış tıbbi ürünlerdendir.

Cihazlar hangi tipte olursa olsun son yıllarda oldukça şık bir şekilde üretilmektedir. Hem işlevi hem de estetik görünümü açısından belirgin iyileştirmelere sahiptir. Örneğin hem kulak içi hem de kulak arkası şeffaf cihaz modelleri, bu alanda bir yenilik sunmaktadır.

Her cihaz tipi aynı özelliklere sahip değildir. Bu yüzden tüm duyma kaybı sorunlarında aynı cihaz tipleri tercih edilmez. Sağlık uzmanları hastaları bu konuda bilgilendirecektir. Örneğin bazı kulak arkası işitme cihazı modellerinin ağır vakalarda dahi iyi bir performans sunduğu bilinmektedir. Öne çıkan bazı işitme cihazı markası seçeneklerini aşağıdaki listede bulabilirsiniz;

 • Widex
 • Siemens
 • Signia
 • Phonak

İşitme Cihazı Markaları ve Fiyatları

İşitme cihazı fiyatları bazı ölçütlerden etkilenmektedir. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Cihaz tipi: işitme cihazları, kulak içi işitme cihazı, kulak arkası işitme cihazı ve görünmez kulak içi işitme cihazı olmak üzere üç ana grupta incelenebilir.
 • Cihazın teknik özellik detayları
 • Cihazın markası
 • Cihazın sahip olduğu uygulama desteği: bu sayede bir cep telefonu uygulaması aracılığıyla işitme cihazı kontrol edilebilmektedir.
 • Döviz kuru: ithal ürünler olduğundan fiyatlar dolar, euro veya sterlin bazlı olabilmektedir.
 • Sosyal güvence durumu: SGK belli koşullar altında ücretleri karşılamaktadır. Detaylı bilgileri aşağıdaki tablodan bulabilirsiniz.
SGK’nin Karşıladığı Miktar (TL) Maaştan Kesilen Miktar (TL)
 

Yetişkinler

Çalışan 1.211,20 0,00
Emekli 1.514,00 151,40
 

13-18 Yaş Arası

Çalışan 1.816,80 0,00
Emekli 2.271,00 227,00
 

5-12 Yaş Arası

Çalışan 1.937,92 0,00
Emekli 2.422,40 242,24
 

0-4 Yaş Arası

Çalışan 2.180,16 0,00
Emekli 2.725,20 272,52

Kulak işitme cihazı fiyatları ya da en iyi işitme cihazı fiyatları gibi konular hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için, web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kulak İçi İşitme Cihazı Markaları

Dünya genelinde üretim yapan daha önce de bahsettiğimiz kaliteli işitme cihazı markaları halihazırda kulak içi modelleri de üretmektedir. Kulak içi işitme cihazı modelleri, daha küçük bir tasarıma sahiptir. Dolayısıyla görünürlüğü de daha düşük olmaktadır.

İşitme cihazları

 • Sesi yükselterek
 • Gürültüleri önleyerek
 • Bulanık veya istenmeyen sesleri engelleyerek
 • Ses netleştirme yaparak
 • Kulak çınlamasını maskeleyerek

Çalışmaktadır. İşitme cihazları aracılığıyla tedavisi mümkün olmayan durumların varlığında koklear implant adı verilen farklı bir yöntemden de faydalanılmaktadır. Bu implant, iç kulağa yerleştirilmektedir.

Ankara’da işitme cihazı satan birçok merkez vardır. Ancak dünyaca ünlü, başarılı markalarla çalışan hem bir uygulama hem de bir satış merkezi olan firma sayısı oldukça azdır. Deneyimli bir ekibe sahip olma, işitme cihazı testlerini gerçekleştirme veya kişiye uygun olacak şekilde ayarlama gibi kriterler de bu merkezler için önemli ölçütler olarak görülmektedir.

Uzman Ses İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi bütçenize uygun, en yüksek performanslı cihazları sizlerle buluşturmaktadır. Kulak içi işitme cihazı ne kadar? Ya da “En iyi işitme cihazı markası nedir?” Benzeri sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En Kaliteli İşitme Cihazı Markaları

En iyi işitme cihazı, hastaya en çok hitap eden ve onun ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan cihazdır. Bu cihazların doğru seçimi için de sağlık profesyonellerine ve merkezimizdeki ses uzmanlarına danışabilirsiniz.

İşitme cihazı alabilmenin ilk yolu bir kulak burun boğaz hekiminden randevu almaktır. Yapılacak muayene sonrasında işitme cihazına ihtiyaç duyduğunuza karar verilirse cihaza sahip olabilirsiniz. Hekim daha sonra hastayı bir odyoloğa yönlendirmektedir. Odyolog ve odyometri uzmanları hastaya işitme testleri yaparak duyma kaybının seviyesini belirlemeye çalışır.

İşlemler tamamlandıktan sonra hasta bilgilendirilir ve bir işitme merkezine yönlendirilir. Bu aşamada merkezimize uğrayarak size en uygun olan cihazı deneyerek alabilirsiniz. Cihaz seçildikten sonra detaylı kullanım bilgileri ve dikkat edilmesi gereken noktalar, tarafımızca hastalara anlatılmaktadır.