İşitme Cihazı Fiyatları

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazı fiyatları cihazı üreten firmaya, cihazın teknik özelliklerine ve tipine göre değişebilmektedir. Burada kastedilenler cihazın modeli, kulak içi mi yoksa kulak arkası şeklinde mi tasarlandığı gibi faktörlerdir.

İşitme cihazı fiyatları 2022 yılında beklendiği üzere güncellenmiştir. Döviz kurundaki güncel durum, artan enflasyon ve yeni modellerin gelmesi fiyat artışındaki belli sebepler arasındadır. Ancak neyse ki SGK belli koşullarda, cihazları ve pillerini karşılamaktadır.

Kulak İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazı fiyatı ne kadar?” Sorusu, cihaza gereksinim duyan pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Eğer sosyal güvenceniz varsa Sosyal Güvenlik Kurumu – SGK işitme cihaz fiyatlarını belli koşullarla karşılamaktadır. Bu konudaki güncel bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

SGK’nin Karşıladığı Miktar (TL) Maaştan Kesilen Miktar (TL)
 

Yetişkinler

Çalışan 1.211,20 0,00
Emekli 1.514,00 151,40
 

13-18 Yaş Arası

Çalışan 1.816,80 0,00
Emekli 2.271,00 227,00
 

5-12 Yaş Arası

Çalışan 1.937,92 0,00
Emekli 2.422,40 242,24
 

0-4 Yaş Arası

Çalışan 2.180,16 0,00
Emekli 2.725,20 272,52

Sosyal güvencesi olmayan hastalar da doktor raporuyla işitme cihazı alabilmektedir. Bu hastaların özel hastane veya kliniklere müracaat etmesi gerekmektedir. Sosyal güvencesi olmayanların işitme cihaz fiyatları SGK tarafından karşılanmaz. Miktarın tamamını hastanın kendisi öder.

Kulak cihazı olarak da bilinen işitme cihazları, temel prensip olarak ortamdaki sesleri yükselterek veya var olan gürültüyü azaltarak çalışmaktadır. Sesi netleştirme ve kalitesini yükseltme gibi özellikleri de bulunmaktadır.

Kulak içi işitme cihazı fiyatı ya da en ucuz işitme cihazı fiyatlar gibi konular hakkında detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tek Kulak İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazları, aslında oldukça kompleks ürünlerdir. Sadece sesi yükselterek duymayı kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda ortamdaki sesleri analiz ederek ona göre uyarlanabilir. Bu da bazı özel yazılımlarla mümkün olmaktadır. Üstelik kullanıcılar bir telefon uygulamasıyla farklı profiller altında farklı ayarlar kaydederek bunları depolayabilir ve istediği anda istediği modu devreye sokabilir.

Örneğin gürültülü ortamlarda konuşacaksanız gürültü önleme özelliğini etkin kılabilirsiniz. Ancak bir sınıfta ders dinliyorken genellikle bu özelliğe ihtiyaç duyulmaz. İşitme cihazları sadece duyma ile ilişkili sorunların çözümünde değil aynı zamanda kulak çınlaması durumunda da önerilen bir üründür. Birçok hastada çınlamaya iyi geldiği gözlenmiştir.

Tek kulak işitme cihaz fiyatları Ankara ya da işitme cihaz fiyatları Widex konuları hakkında daha detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız Ankara’da yer alan ve Widex işitme cihazlarının satışını gerçekleştiren bir satış ve uygulama merkezidir.

Menü