İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazı fiyatları cihazı üreten firmaya, cihazın teknik özelliklerine ve çalışma prensibine göre değişebilmektedir. Hayatlarımızı kolaylaştırma noktasında son derece önemli bir işleve sahip olan işitme cihazları, temel olarak duyma kaybı tedavisinde kullanılmaktadır.

İşitme cihazı fiyatları 2022 yılında çeşitli parametrelere göre güncellenmiştir. Döviz kurundaki güncel durum ve yeni modellerin üretilmesi, fiyat değişimlerinin temel sebepleri arasındadır. Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) belli koşullarda ve oranlarda, cihazları ve pillerini karşılamaktadır.

Tek Kulak İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazları, oldukça kompleks ürünlerdir. Sadece sesi yükselterek duymayı kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda ortamdaki sesleri analiz ederek ona göre uyarlanabilir. Bu da bazı özel yazılımlarla mümkündür. Üstelik kullanıcılar bir telefon uygulamasıyla farklı profiller altında farklı ayarlar kaydederek bunları depolayabilir ve istediği anda istediği modu devreye sokabilir.

Örneğin gürültülü ortamlarda konuşacaksanız gürültü önleme özelliğini etkin kılabilirsiniz. Ancak bir sınıfta ders dinliyorken genellikle bu özelliğe ihtiyaç duyulmaz. İşitme cihazları sadece duyma ile ilişkili sorunların çözümünde değil aynı zamanda kulak çınlaması durumunda da önerilen bir üründür. Birçok hastada çınlamaya iyi geldiği gözlenmiştir.

Tek kulak işitme cihaz fiyatları Ankara ya da işitme cihaz fiyatları Widex konuları hakkında daha detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız Ankara’da yer alan ve Widex işitme cihazlarının satışını gerçekleştiren bir satış ve uygulama merkezidir.

Kulak İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazı fiyatı ne kadar?” Sorusu, cihaza gereksinim duyan pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Eğer sosyal güvenceniz varsa Sosyal Güvenlik Kurumu veya SGK işitme cihaz fiyatlarını belli oranlarda karşılamaktadır. “Devlet işitme cihazının ne kadarını karşılıyor?” Bu sorunun cevabı için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

SGK’nin Karşıladığı Miktar (TL) Maaştan Kesilen Miktar (TL)
 

Yetişkinler

Çalışan 1.211,20 0,00
Emekli 1.514,00 151,40
 

13-18 Yaş Arası

Çalışan 1.816,80 0,00
Emekli 2.271,00 227,00
 

5-12 Yaş Arası

Çalışan 1.937,92 0,00
Emekli 2.422,40 242,24
 

0-4 Yaş Arası

Çalışan 2.180,16 0,00
Emekli 2.725,20 272,52

Sosyal güvencesi olmayan hastalar da doktor raporuyla işitme cihazı alabilmektedir. Bu hastaların özel hastanelere veya kliniklere müracaat etmesi gerekmektedir. Sosyal güvencesi olmayanların işitme cihaz fiyatları SGK tarafından karşılanmaz. Kulak içi işitme cihazı fiyatı ya da en ucuz işitme cihazı fiyatlar gibi konular hakkında detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İşitme Cihazı En İyisi Hangisi?

En iyi işitme cihazı kişideki rahatsızlığın seviyesine ve türüne göre değişebilmektedir. Yüksek teknolojili bu cihazlar, genellikle işitme kaybının tedavisinde kullanılsa da tinnitus (çınlama) gibi bir rahatsızlığın tedavisi için de önerilebilmektedir.

Kulak içi işitme cihazları kulakta daha düşük bir görünürlüğe sahip küçük cihazlardır. Bu yönleriyle hastalar tarafından sıkça talep edilmektedir. Ancak kulak içi cihazlar her işitme kaybı için, özellikle de bazı ağır vakalar için uygun olmayabilir. Uzman Ses gibi bir satış ve uygulama merkezinde, bu konulardaki sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Uzman Ses, dünyanın önde gelen işitme cihazları üreticisi Widex ile çalışmaktadır. Firma gerek malzeme kalitesi gerekse işlevsellik noktasında son derece kaliteli cihazlar üretmektedir. Ayrıca bu cihazların tamamlayıcısı olarak düşünülebilecek aksesuarlar da merkezimizde mevcuttur. Tüm bunların kullanımı noktasında, her biri alanında deneyimli personelimizden bilgi alabilirsiniz.

İşitme Cihazı Fiyatları

Kulak Arkası İşitme Cihazı Fiyatı

Kulak cihazı olarak da bilinen işitme cihazları, temel prensip olarak ortamdaki sesleri yükselterek veya var olan gürültüyü azaltarak çalışmaktadır. Sesi netleştirme ve kalitesini yükseltme gibi özellikleri de bulunmaktadır. Ayrıca cihazlardan alınan verimi arttırmak amacıyla çeşitli mobil uygulamalar da geliştirilmiştir.

Kulak arkası cihazlar, adından da anlaşılacağı üzere kulağın üst kısmına yerleştirilen klasik cihazlardır. Merkezimiz aracılığıyla hem kulak arkası hem de kulak içi Widex cihaz seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ancak eğer odyoloğunuz size bir cihaz tipi önerdiyse, bu öneriye kulak vermekte yarar var!

Widex işitme cihazı modelleri nelerdir? Her biri birbirinden şık, yüksek teknolojili cihaz modellerimiz aşağıdaki gibi sıralanabilir;

Widex Unique
Widex Evoke
Widex Dream
Widex Beyond
Widex Moment
Widex Menu

Kulak işitme cihazı fiyatları ya da özellikleri hakkında daha fazla bilgi için adresimize gelerek bizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimiz üzerinden de bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz!