Widex işitme cihazı farklı markalar içerisinde üstün kalitesi ve ek özellikleriyle ön plana çıkmıştır. Mobil uygulama desteği sayesinde bir akıllı telefon yazılımı ile kulaklığın ayarlanması için faydalı işlevlere sahip olunabilmektedir.

Widex işitme cihazı kullanıcı yorumları noktasında da oldukça başarılıdır. Peki Widex marka işitme cihazı hangi ülkenin? Önde gelen işitme cihazları üreticisi bu şirket Danimarka merkezlidir.

Widex İşitme Cihazı Fiyatı

İşitme cihazı nasıl alınır? Eğer cihaza ihtiyaç duyuyorsanız bir kulak burun boğaz hekiminden randevu alarak cihazı edinme noktasında ilk adımı atabilirsiniz. Hekim, yapacağı muayene sonucunda eğer işitme kaybını veya buna neden olacak bir faktörü tespit ederse tedavi için gerekenleri yapar.

Mesela duyma kaybı geçici olabilir ve bu bir enfeksiyona bağlı olabilir. Böyle bir durumda hekim antibiyotik gibi ilaçları reçete ederek sorunun çözümü noktasında size yardımcı olacaktır. Tedavi sağlanırsa işitme cihazına gerek kalmayacaktır.

Ancak bazen duyma kayıpları, genetik kökenli olabilir ya da ilaçlar ile tedavi edilemeyen faktörlere bağlı olarak gelişebilir. Bu durumda KBB hekimi teşhisi koyduktan sonra, duyma kaybı derecesinin belirlenmesi için hastayı odyoloğa yönlendirecektir. Odyolog ya da odyometrist işitme testi yapacak ve böylece kişiye uygun bir işitme cihazı önerilebilecektir.

İşitme cihazı fiyatları cihazın özelliklerine ve tasarımına göre değişebilmektedir.  Bu cihazlar genel olarak;

  • Kulak içi işitme cihazı ve
  • Kulak arkası işitme cihazı

Olarak iki grupta incelenebilir. Peki insanlar işitme cihazına ne zaman ihtiyaç duyar? Bu cihazlar ses işitmede yaşanan sorunlar haricinde çınlama (tinnitus) probleminin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Widex İşitme Cihazı

Widex İşitme Cihazı Ankara

Bu ürün grubu medikal cihazlar arasındadır ve hekim raporu olmadan satın alınamamaktadır. Farklı cihaz tiplerinin farklı endikasyonları olabilir. Örneğin kulak içi işitme cihazı modelleri son yıllarda oldukça popülerdir. Çünkü bu cihazların görünürlüğü oldukça düşüktür. Ancak bunlar, her vaka için uygun olmayan ürünlerdir.

Uzman Ses İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi, sektörün başarılı ismi Widex ile çalışmaktadır. Yani Widex işitme cihazları bayileri arasındadır. Widex ürün ailesi aşağıdaki gibidir:

  • Widex Unique
  • Widex Evoke
  • Widex Dream
  • Widex Beyond
  • Widex Moment
  • Widex Menu

Bu ürün grupları çeşitli modellerden oluşmaktadır. Örneğin Widex Evoke 110 gibi. Widex işitme cihazları fiyatları 2022 ya da Widex işitme cihazları özellikleri hakkında daha detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca raporunuzla birlikte doğrudan merkezimize gelerek işitme cihazınızı alabilirsiniz.

Merkezimiz cihazı sizin için test edecektir. Sorunsuz çalıştığından emin olduktan sonra, üründen en iyi verimi alabilmeniz için gereken bilgilendirmeleri yapacaktır.