Kulak İçi İşitme Cihazları

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Kulak İçi İşitme Cihazları

Kulak içi işitme cihazları daha minimal bir tasarımla birlikte daha düşük bir görünürlüğe sahiptir. Ancak bazı ağır vakalarda kulak arkası işitme cihazları önerilmektedir. Kulak içi işitme cihazı tavsiyesi için hekim ve odyolog yönlendirmelerini dikkate almak önemlidir.

Kulak içi işitme cihazları yorumları göz önünde bulundurulduğunda, bu işitme cihazı türünün iyi tasarlanmış ve oldukça etkili olduğu anlaşılmaktadır.

Görünmeyen Kulak İçi İşitme Cihazları Fiyatları

İşitme cihazları kulak içi ya da kulak arkası bir şekilde tasarlanmış olabilir. Aslında bu tasarım sadece görünürlüğü değil bir ölçüde işlevi de etkileyebilmektedir. Bu açıdan bakıldığında sağlık uzmanlarının tavsiyelerine uymak gerekmektedir.

Kulak içi işitme cihazı kullananlar genel olarak bu cihazların görünürlüğünün düşük olmasından memnuniyet duymaktadır. Eğer ağır duyma problemi gibi özel bir sorun yoksa işlev açısından da diğer modellere kıyasla anlamlı bir fark bulunmayacaktır.

Görünürlüğün en aza indirildiği, görünmez kulak içi işitme cihazları olarak da anılan bir cihaz türü daha mevcuttur. Bu cihazlar, kulak kanalının derinlerine yerleştirildiğinden gizlenme konusunda oldukça başarılıdır. Ancak bu tip cihazlar da her vaka için uygun değildir.

En iyi işitme cihazı kullanıcının gereksinimlerine en iyi şekilde hitap eden cihazdır. Uzman Ses İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi olarak dünya çapında bir firma olan Widex ile çalışıyoruz. Farklı modellerde işitme cihazı fiyatları ya da kulak içi işitme cihazları fiyatları gibi konular hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kulak İçi İşitme Cihazları

İşitme cihazları, kulak cihazı ya da duyma cihazı gibi isimlerle de bilinmektedir. Bu cihazlar farklı seviyelerdeki işitme kayıplarının tedavisinde veya tinnitus (kulak çınlaması) gibi problemler için kullanılabilmektedir.

İşitme cihazları sayesinde duyma kaybı yaşayanlar, önemli ölçüde tekrar duyabilmektedir. Modeline göre değişebilse de bir işitme cihazı,

  • Sesi yükseltme
  • Sesi netleştirme
  • Gürültü önleme
  • Bulanık veya gereksiz sesleri maskeleme

Şeklinde sıralanabilecek işlevleri yerine getirebilmektedir. Doğuştan gelen ağır işitme engellerinin varlığında, iç kulağa implant da yapılabilmektedir. Bu işlem koklear implant olarak bilinir. Kulak içi veya kulak arkası şeffaf ve şık tasarımlı işitme cihazı modelleri de bulunmaktadır.

Merkezimizde, “Kulak içi işitme cihazı nasıl takılır?” Ya da “Kulak içi işitme cihazları nasıl temizlenir?” Benzeri soruların cevapları hakkında hastalar bilgilendirilmektedir. Ayrıca uygulamalı gösterim yapılmakta ve cihaz kullanım önerileri de sunulmaktadır.

Kulak içi işitme cihazı ne kadar? Sorusunun cevabı, cihazın teknik detaylarına ve ek uygulama desteği gibi özelliklerine göre değişebilmektedir. Güncel ve net bilgiler için bizi ziyaret edebilir ya da web sayfamızdaki iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü