Oticon işitme cihazı geliştirme faaliyetlerine bundan tam 100 yıl önce, 1904’te başlayan köklü bir firmadır. Dünyanın en eski elektronik duyma cihazlarından birini geliştirmesiyle bilinmektedir. İşitme cihazları temel olarak işitme kaybı ve tinnitus (kulak çınlaması) gibi problemlerin giderilmesi için kullanılmaktadır.

Oticon işitme cihazı ne kadar? İşitme cihazı fiyatları; cihazın sahip olduğu ek özellikler, mobil uygulama desteği ve cihaz tipi gibi faktörlerden etkilenebilir. Oticon marka cihazların da çeşitli ürün grupları ve alt modelleri bulunmaktadır. Model çeşitliliği, kişisel ve tıbbi ihtiyaçlara bir cevap olması açısından sağlanmaktadır. Oticon, Signia, Widex ve Philips işitme cihazı alanında faaliyet gösteren firmalara örnek olarak verilebilir.

Oticon İşitme Cihazı

Oticon İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazları, küçük ve kompakt yapıda, estetik ve dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilen duymaya yardımcı aygıtlardır. Zaman zaman inatçı kulak çınlamaları için de işitme cihazlarından yararlanılmaktadır. Peki işitme cihazları hangi prensiplerle çalışır?

  • Sesi yükselterek
  • Sesi netleştirerek
  • İstenmeyen sesleri/gürültüyü maskeleyerek
  • Her iki kulağa da benzer frekanslarda ses dalgaları ileterek

Oticon işitme cihazları hangi ülkede üretiliyor? Oticon, Danimarka merkezli bir üreticidir. Cihaz fiyatları; malzeme kalitesinden, teknik özellik detaylarından ve güncel döviz kurundan etkilenebilmektedir. Peki SGK işitme cihazı için ne kadar ödüyor? Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) belli şartlar altında ücretlerin bir kısmını karşılamaktadır. Bilgi için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

SGK’nin Karşıladığı MiktarMaaştan Kesilen Miktar

Yetişkin
Çalışan2.422,40 ₺0,00 ₺
Emekli3.028,00 ₺302,80 ₺

13-18 Yaş Arası
Çalışan3.633,84 ₺0,00 ₺
Emekli4.542,00 ₺454,20 ₺

5-12 Yaş Arası
Çalışan3.875,84 ₺0,00 ₺
Emekli4.844,80 ₺484,48 ₺

0-4 Yaş Arası
Çalışan4.630,32 ₺0,00 ₺
Emekli5.450,40 ₺545,04 ₺
oticon-isitme-cihazi

Oticon Kullanıcı Yorumları

İşitme cihazı yorumları hastaların kullandığı cihazın tipine, malzeme kalitesine ve ek mobil uygulama özelliklerine göre değişebilir. Ayrıca kişinin yakındığı problem de bir faktör olarak değerlendirilebilir.  Uzman Ses, dünya çapında üretim gerçekleştiren Danimarka merkezli Widex markasıyla çalışmaktadır.

Widex cihazlar çeşitli ürün ailelerine ve modellerine sahip olarak kullanıcıların ihtiyaçlarını son derece yüksek bir memnuniyet oranıyla karşılamaktadır. Hem kulak içi hem de kulak arkası cihaz seçenekleri mevcuttur. Kulak içi cihazlar, gizliliğe ve estetik görünüme odaklanmaktadır. Ancak bazı ağır vakalarda kulak arkası modeller daha etkili olacağından, her vakada kulak içi cihazlar önerilmemektedir. Aklınızdaki konuları bizlere danışmak için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.