Görünmeyen Kulak İçi İşitme Cihazları Fiyatları

Görünmeyen kulak içi işitme cihazları fiyatları işitme cihazı kullanırken estetik görüntüden ödün vermek istemeyenler için sıkça araştırma konusu olmaktadır. Hekim veya odyolog, görünmeyen tipte bir işitme cihazı kullanımında sakınca görmediyse hastayı buna uygun şekilde yönlendirecektir.

Görünmeyen kulak içi işitme cihazları fiyatları işitme cihazının sağladığı kolaylıklara ve ek özelliklere göre değişebilmektedir. Mobil uygulama desteği bunlardan bir tanesidir.

Görünmeyen Kulak İçi İşitme Cihazları Fiyatları Ne Kadar?

İşitme cihazları, duyma cihazı olarak da bilinmektedir. Belli seviyelerdeki işitme kaybı tedavisinde ya da tinnitus (kulak çınlaması) gibi rahatsızlıklarda faydalı olmaktadır. İşitme engelliler bu tür cihazlar sayesinde kısmen veya tamamen sesleri algılayabilmektedir. Doğuştan gelen ağır engellerin varlığında, iç kulağa implant işlemi de yapılabilmektedir. Buna koklear implant adı verilir.

Kulak içi cihazlar olduğu gibi kulak arkası işitme cihazı modelleri de mevcuttur. İster kulak içi ister kulak arkası olsun şeffaf (saydam) modeller, cihazın görünürlüğünü azaltarak estetik açıdan başarılı bir görünüm sunmaktadır.

Kulak içi işitme cihazları, bazı ağır duyma sorunları yaşayan hastalar için uygun değildir. Bu hastalar hekim, odyolog ya da odyometrist yönlendirmesiyle kulak arkası modellere yönlendirilmektedir. İstenen teknik özelliklere sahip cihaz birlikte seçilebilmektedir. Ayrıca işitme cihazını alacağınız yer de size bu konuda yardımcı olacaktır.

Bahsi geçen cihazların fiyatları cihazın teknik özelliklerine, sunduğu akıllı cep telefonu uygulama desteğine (Android, Ios vb.) ve kulak içi mi kulak arkası mı olduğuna göre değişebilmektedir. Bu noktada döviz kuru da belirleyici olabilmektedir. En doğru seçimi odyoloğunuz size önerecektir. İşitme cihazı fiyatları ya da kulak içi işitme görünmeyen işitme cihazları fiyatları konuları hakkında detaylı bilgiler almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Görünmeyen Kulak İçi İşitme Cihazları Fiyatları

İşitme Cihazının Ömrü Ne Kadardır?

Ülkemizde, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na göre bu cihazlar 5 yıl boyunca güvenle kullanılabilmektedir. Bu süre dolduğunda kurum, yeni işitme cihazları için de katkı ödemesini gerçekleştirmektedir. Ancak önerilere uygun bir şekilde, doğru kullanılan işitme cihazları genellikle 10 yıldan uzun bir zaman boyunca herhangi bir sorun yaratmadan çalışabilmektedir.

Türkiye’de işitme cihazı sağlayan firmalara bakıldığında, bu cihazlara 5 yıl boyunca parça desteği ve teknik destek sağlama teminatı verdikleri görülmektedir. Konuyla ilgili prosedürleri veya yönetmelikleri Ticaret Bakanlığı düzenlemektedir.

İşitme cihazları ücretsiz mi? Sosyal güvencesi olanlar için belli kolaylıklar sağlanmaktadır. Örneğin SGK ücretlerin büyük bir bölümünü karşılamaktadır. Kalan kısmını ise maaştan keserek katkı payı olarak almaktadır. Bu tür güvence destekleri de göz önünde bulundurulduğunda işitme cihazı almak oldukça uygun bir maliyettedir.