Tek Kulak İşitme Cihazı Fiyatları

Tek kulak işitme cihazı fiyatları cihazın markasına, teknik özelliklerine ve mobil uygulama desteği gibi ek özelliklere göre değişebilmektedir. Tek kulağa işitme cihazı takılır mı? Duyma kaybı yalnızca bir kulakta meydana gelmişse, işitme cihazı tek kulağa takılabilir.

Tek kulak işitme cihazı fiyatları ne kadar? Cihaz fiyatlarında döviz kuru ve cihazın türü de etkili olabilmektedir. İşitme cihazları; duyma kaybı ve tinnitus (kulak çınlaması) gibi durumlarda kullanılan etkili ürünlerdir. İşitme cihazına nasıl sahip olabilirim? Öncelikle bir kulak burun boğaz hekiminden randevu alınarak gerekli muayeneler yapılmalıdır. İşitme kaybına yol açan faktörün harici bir hastalık olduğu tespit edilirse, tedavi de buna göre planlanır. Aksi takdirde hekim sizi odyoloğa yönlendirecektir.

tek-kulak-isitme-cihazi-fiyatlari

Tek Kulak İşitme Cihazı Fiyatları 2023

Tek kulak işitme cihazı, duyma kaybı problemi yalnızca sol veya sağ kulağı etkiliyorsa kullanılmaktadır. Kulak işitme cihazlarının fiyatı ne kadar? Fiyatlar, marka seçiminden döviz kuruna bir dizi faktöre göre değişiklik gösterebilir. SGK işitme cihazı fiyatları karşılama oranı nedir? Sosyal Güvenlik Kurumu, belli koşullar altında cihaz fiyatlarının belli bir bölümünü karşılamaktadır. Konu hakkında güncel bilgilere aşağıdaki tablo üzerinden ulaşabilirsiniz.

SGK’nin Karşıladığı MiktarMaaştan Kesilen Miktar

Yetişkinler
Çalışan2.422,40 ₺0,00 ₺
Emekli3.028,00 ₺302,80 ₺

13-18 Yaş Arası
Çalışan3.633,84 ₺0,00 ₺
Emekli4.542,00 ₺454,20 ₺

5-12 Yaş Arası
Çalışan3.875,84 ₺0,00 ₺
Emekli4.844,80 ₺484,48 ₺

0-4 Yaş Arası
Çalışan4.630,32 ₺0,00 ₺
Emekli5.450,40 ₺545,04 ₺

En Kaliteli İşitme Cihazı Hangi Markadır?

Duyma cihazları, ses yükseltme cihazı olarak da bilinmektedir. Bu ürünler sesi yükselterek, netleştirerek veya istenmeyen sesleri maskeleyerek işlevini yerine getirmektedir. İşitme cihazları yalnızca duyma kaybı için değil, inatçı kulak çınlaması vakaları için de kullanılmaktadır. Bu cihazların kulak arkası, kulak içi veya kanal içi gibi farklı tipleri bulunmaktadır.

En kaliteli veya en uygun cihaz, kişinin rahatsızlığına veya taleplerine en çok hitap eden cihazdır. Signia, Widex, Philips ve Oticon gibi pek çok işitme cihazı üreticisi bulunmaktadır. Bu cihazların farklı alt modelleri de mevcuttur. Modeller arasında, teknik özellikler ve cihaz tipi açısından farklılıklar bulunabilmektedir.