İşitme cihazı Ankara ilinde oldukça fazla talep edilen tıbbi bir cihazdır. Doğuştan gelen veya sonradan gelişen bazı işitme kaybı vakalarında ve kulak çınlaması (tinnitus) sorununda bir tedavi olarak tercih edilmektedir.

İşitme cihazı Ankara fiyatları hastanın sosyal güvencesinden (SGK), hangi tipte bir işitme cihazına ihtiyaç duyulduğundan ve döviz kurunun güncel durumundan etkilenebilmektedir.

Widex İşitme Cihazı Ankara

Ankara işitme cihazı merkezleri arasında yer alan Uzman Ses İşitme Cihazları Satış ve Uyulama Merkezi, hastaların en çok araştırdığı cihaz markalarından Widex’in yetkili satıcısıdır. Merkez sadece satış yapan bir işletme değil aynı zamanda da bir uygulama merkezidir. İşitme cihazının nasıl kullanılacağı hastaya detaylıca anlatılmakta ve gerektiği takdirde çeşitli testler de gerçekleştirilmektedir.

Peki işitme cihazı fiyatları Ankara nedir? SGK işitme cihazı fiyatlarını karşılıyor mu? Evet. Sosyal güvenceniz olması halinde, ücretler belli şartlarda, belli oranlarda karşılanmaktadır. Aşağıdaki tablodan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

SGK’nin Karşıladığı Miktar (TL) Maaştan Kesilen Miktar (TL)
 

Yetişkinler

Çalışan 1.211,20 ₺ 0,00 ₺
Emekli 1.514,00 ₺ 151,40 ₺
 

13-18 Yaş Arası

Çalışan 1.816,80 ₺ 0,00 ₺
Emekli 2.271,00 ₺ 227,00 ₺
 

5-12 Yaş Arası

Çalışan 1.937,92 ₺ 0,00 ₺
Emekli 2.422,40 ₺ 242,24 ₺
 

0-4 Yaş Arası

Çalışan 2.180,16 ₺ 0,00 ₺
Emekli 2.725,20 ₺ 272,52 ₺

İşitme Cihazı Kızılay

İşitme cihazları tasarımlarına ve özelliklerine göre

  • Kulak içi işitme cihazı
  • Kulak arkası işitme cihazı
  • Görünmez kulak içi işitme cihazı

Olmak üzere üç grupta incelenebilir. Her işitme cihazı her hasta için uygun olmayabilir. Bu konudaki en doğru kararı, sağlık profesyonelleri verecektir. Ankara işitme cihazı talebinin oldukça yüksek olduğu bir bölgedir. Yüksek nüfus da bunda etkili bir faktördür.

Peki en iyi işitme cihazı ya da en iyi işitme cihazı markası nedir? En iyi işitme cihazı, kişiye en çok hitap eden özellikleri barındıran işitme cihazıdır. Bu cihazlar arasından deneyimli, üstün kalitede cihazlar üretmesiyle öne çıkan markalardan biri seçilebilir. Uzman Ses, dünyaca ünlü Widex markası ile çalışmaktadır.

Ankara ilinde Kızılay, merkezi bir bölge olması ve pek çok firmayı bünyesinde barındırması nedeniyle işitme cihazları açısından bir çekim merkezi olabilmektedir. Uzman Ses hem Kızılay hem de Batıkent’te bulunan şubeleriyle hizmetlerini sürdürmektedir.

İşitme Cihazı Ankara